Eesti Parima Õpilasfirma 2021 võistluse eripreemia

Käesoleval aastal andis Patendivolinike Koda Eesti Parima Õpilasfirma võistlusel esimest korda välja intellektuaalomandi eripreemia. Võistluse võitjad ja samuti eripreemia saajad kuulutati välja 21. mail toimunud üritusel.

Eesti Parima Õpilasfirma võistlus on riigi suurim noortele suunatud ettevõtlusvõistlus, mis toimus tänavu 26. korda. Noored ettevõtjad peavad võistlusel osalemiseks lisaks äriidee väljatöötamisele panema selle ka praktikasse ning näitama head meeskonnatööd, arusaamist ettevõtete finantsasjadest ja ettevõtte jätkusuutlikkust turul tegutsemiseks.

Patendivolinike Koja poolt väljaantava eripreemia eesmärgiks oli teadvustada tegusate noorte seas tööstusomandi õiguskaitse olulisust ja patendivoliniku eriala. Patendivolinike Koda soovis tunnustada õpilasfirmat, kelle idee teostus oli omanäoline ja kaitstav intellektuaalse omandi objektina (leiutise, kasuliku mudeli, kaubamärgi või disainilahendusena). Hinnati õpilasfirma senist tegutsemist ja tulevikupotentsiaali. Eripreemiaks on 1000 eurot tööstusomandi küsimustega tegelemiseks ja edasiseks tootearenduseks, samuti koja poolne esialgne nõustamine tööstusomandi võtmeküsimustes. 

Intellektuaalomandi eripreemia anti õpilasfirmale UltraLink, kes jäi üldarvestuses III kohale. ÕF UltraLink, mille eestvedajad on Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilased, töötasid välja kvartsklaasist liikumisanduriga ukselingi, millesse on ehitatud baktereid ja viiruseid hävitav UV-diood. Nende tootega on lähemalt võimalik tutvuda siin.

I ja II koha saavutasid ÕF Spotter (Tallinna 21. Kool) ning ÕF LUFFA (Hugo Treffneri Gümnaasium), kes töötasid vastavalt välja discgolfi ketta jälitusseadme selle hõlpsamaks leidmiseks GPS-i vahendusel ning looduses lagunevad keha- ja nõudepesutooted.


Eelmine
Patendivoliniku kutseeksam 2020
Järgmine
Patendivolinike Koja 2020 aruanne

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Email again: