Patendivolinike Koda andis intellektuaalomandi eripreemia õpilasfirmale SÖTO

Võistlusel Eesti Parim Õpilasfirma 2024 andis Patendivolinike Koda taaskord välja intellektuaalomandi eripreemia. Preemiasaaja valiti võistlusel finaali jõudnud 26 õpilasfirma seast ja seekord sai selle Tallinna Pae Gümnaasiumi õpilaste firma SÖTO, kes toodab kohvipaksust tehtud biolagunevaid istutuspotte.

Eelkõige hindasime eripreemia väljaandmisel võistlusel osalevate toodete ja teenuste võimalikku sidet tööstusomandiga, aga ka aruandes kajastatud tootearenduse protsessi ja õpilasfirma poolt endale seatud missiooni.  

Patendivolinike Koja eripreemia on mõeldud selleks, et suurendada õpilasfirma teadlikkust intellektuaalomandi olulisusest ning võimaldada õpilasfirmal alustada tööstusomandi uuringute ja kaitsmisega. Preemia sisaldab 1000 eurot intellektuaalse omandi kaitsmiseks või edasiseks tootearenduseks. Lisaks on Patendivolinike Koja poolt eripreemia raames ette nähtud esialgne nõustamine, et anda õpilasfirmale esmane ülevaade tööstusomandist ja soovitada konkreetsest tootest ja olukorrast lähtuv esialgne tegevuskava.

Õpilasfirmade võistlust korraldab Junior Achievement Eesti (JA Eesti), kes alates 1992. aastast koostab koolidele majandus- ja ettevõtlusõppe programme ning õppematerjale. Patendivolinike Koda on õpilasfirmade võistlusel andnud intellektuaalomandi eripreemiat alates 2021.aastast.


Eelmine
Patendivoliniku kutseeksam 2023

Lisa kommentaar

Email again: